Ο Δήμος Αθηναίων τιμά το δικό μας Γιάννη Πάριο

Την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου, μια μεγάλη τιμή για το Γιάννη Πάριο και την Πάρο, ήταν η εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε με κάθε επισημότητα στο Δημαρχείο της Αθήνας, με σκοπό την απονομή δύο πλατινιένων και ενός χρυσού δίσκου στο μεγάλο Έλληνα καλλιτέχνη. Στην εκδήλωση παρευρέθηκε και ο Δήμαρχος της Πάρου κ. Γ. Ραγκούσης, ο οποίος μετά από πρόσκληση της Δημάρχου Αθηναίων κ. Ντόρας Μπακογιάννη, είχε την τιμή να απονείμει το χρυσό δίσκο για τα νησιώτικα στο δικό μας Γιάννη Πάριο. Στο περιθώριο της εκδήλωσης πραγματοποιήθηκε σύντομη συνάντηση στο γραφείο της κ. Μπακογιάννη, η οποία ανακοίνωσε ότι θα ανταποδώσει την επίσκεψη του Δημάρχου Πάρου, συμμετέχοντας στον εορτασμό της Παναγίας μας στις 15 Αυγούστου το 2006.